Yeni yıla en çok Ukrayna'da giriyoruz

yeni yıla 48 saatten az bir süre kalmışken yeni bir seneyi farklı bir ülkede karşılamak isteyenler de son biletleri yakalamaya uğraşıyor. peki, türk vatandaşlarının yeni yıl için en çok bilet baktıkları şehirler hangileri?

dünyanın lider seyahat arama sitesilerinden momondo’nun verilerine göre 2016’yı karşılamak için yurt içinde seyahat edeceklerin favorisi istanbul, yurt dışında ise ilk tercih ukrayna’nın başkenti kiev.

bu tercihin nedenlerini sanırım tamamen duygusal. iki ülke arasındaki vizesiz rejim, ukrayna’da yaşamın türkiye’ye oranla çok daha ucuz olması ve malumunuz doğal güzellikler. :blush:

bu arada her tatil türk vatandaşlarının en gözde yurtdışı destinasyonlarından olan rusya’nın yeni yıl için ilk 10 içerisinde kendisine yer bulamaması iki ülkenin yaşadığı uçak krizinin yansımalarının devam ettiğini gösteriyor.

momondo verilerine göre, 2016’ya türkiye’nin farklı bir şehrinde girmek isteyenler farklı bir yerde girmek için seyahat etmeyi planlayanlar, sırasıyla en çok istanbul, izmir, ankara için uçak bileti araması gerçekleştirdi. turistik amaçla ve akraba ziyareti için seyahat etmek isteyenlerin diğer favori destinasyonları ise antalya ve trabzon oldu. antalya, geçtiğimiz kurban bayramı öncesi yapılan araştırmada listenin bir numarasında yer alıyordu.

ukrayna’dan sonra kıbrıs ve almanya

yeni yıla yurtdışında girmek isteyenlerin favorisi ise her yıl çok sayıda türk turisti ağırlayan ukrayna’nın başkenti kiev. ikinci sırada kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti’ndeki ercan havalimanı’na yönelik uçuşlar yer alırken, listenin üçüncüsü çok sayıda türk’ün yaşadığı almanya’nın en büyük kenti berlin, dördüncüsü ise sırbistan’ın başkenti belgrad. geçtiğimiz kurban bayramı’nda türklerin en çok tercih ettiği destinasyon olan hollanda’nın amsterdam kenti ise yılbaşı listesinin ancak beşinci sırasında yer alıyor.

dubai ilk 10’da

bu beş kenti italya’nın başkenti roma, fransa’nın başkenti paris, avusturya’nın başkenti viyana izliyor. dokuzuncu sıradaki birleşik arap emirlikleri kenti dubai, ilk 10 içerisinde arap yarımadası’nda yer alan tek ülke konumunda. ilk 10’da yer alan son nokta ise ukrayna’nın lviv kenti. ukrayna böylece kiev ile birlikte ilk 10’a iki şehir sokan tek ülke olarak da öne çıkıyor. londra, barselona ve moskova gibi geleneksel olarak bol türk turist ağırlayan noktalar ise bu kez ilk 10’da yer almıyor.

Karga

Karga

Gaaak.